kuidas alustada kudumisega

Kuidas alustada kudumisega?

Kudumisega alustamiseks vajate kudumisnõela ja lõnga. Soovitatav on alustada lihtsama projektiga. Näiteks rätikuga, millel on ainult paar erinevat kudumisviisi. Järgnevast artiklist saate teada, kuidas lõnga kududa ning kuidas erinevad kudumisviisid erinevad. Soovitatav on ka leida internetist või raamatust kudumisõpetus, mille järgi töötada.

Sammud kudumisega alustamiseks

 1. Valige lõng: Alustuseks valige lõng, mis sobib teie projekti jaoks. Soovitatav on alustada kerge lõngaga, näiteks puuvillase või linase lõngaga, mis on lihtne töödelda.
 2. Valige kudumisnõel: Valige sobiv kudumisnõel, mis sobib teie valitud lõnga paksusega.
 3. Leidke õpetus: Leidke internetist või raamatust kudumisõpetus, mille järgi töötada. See võib olla näiteks rätiku kudumise õpetus, mis selgitab, kuidas lõnga kududa ja kuidas erinevad kudumisviisid erinevad.
 4. Alusta kudumist: Järgige õpetust ja alustage kudumist. Kui teil tekib raskusi, vaadake õpetust uuesti läbi või otsige abi internetist.
 5. Jätkake harjutamist: Kudumine nõuab harjutamist, seega jätkake projektidega ja harjutage erinevaid kudumisviise, et parandada oma oskusi.

Lihtsaimad projektid alustamiseks

Kudumise alustamise juures on kõige lihtsamad projektid need, mis kasutavad ainult paari erinevat kudumisviisi ja vajavad vaid väheseid kordusi. Näiteks:

 1. Rätik: Rätik on hea projekt algajatele, sest see nõuab ainult baas- ja ühekordset kudumist.
 2. Sall: Sall on samuti lihtne projekt, mis vajab ainult baas- ja ühekordset kudumist.
 3. Põlvekatted: Põlvekatted on lihtsad projektid, mis vajavad ainult baas- ja kakskordset kudumist.
 4. Põlvikud: Põlvikud on samuti lihtne projekt, mis vajab ainult baas- ja kakskordset kudumist.
 5. Sukkpüksid: Sukkpüksid on hea projekt algajatele, kuna neid saab kududa baas- ja kakskordse kudumisega

Need projektid on hea algus, et saada kudumisoskuste aluse ja arendada enesekindlust, et proovida keerulisemaid projekte.

Parimad lõngad

Parimad lõngad kudumiseks sõltuvad teie projekti ja eelistustest. Mõned populaarsed valikud on:

 1. Puuvillane lõng: Puuvillane lõng on hea valik algajatele, sest see on lihtne töödelda ja puhas. See on ka hingav, raskesti süttiv ja kerge.
 2. Linane lõng: Linane lõng on ka hea valik algajatele, sest see on lihtne töödelda ja puhas. See on ka hingav, kerge ja jahutav.
 3. Akrüül lõng: Akrüül lõng on odav, kerge ja allergiavaba. See on ka pesta ja kuivatada masinas.
 4. Villane lõng: Villane lõng on soe, hingav ja hästi imav. See on ka allergiavaba ja looduslik.
 5. Sünteetiline lõng: Sünteetilised lõngad nagu polüester ja nylon on odavad, kerged ja allergiavabad. Nad on ka pesta ja kuivatada masinas.

Tähtis on kasutada projekti jaoks sobivat lõnga, mis vastab teie eelistustele ja vajadustele. Samuti tasub proovida erinevaid lõngu ja näha, milline teile kõige rohkem meeldib töötada.

Üks õpetlik video kudumisega alustamisest

 

 


Posted

in

by

Tags:

Comments

Lisa kommentaar